3blog – مطالب وبلاگ

گزارش روز؛ ۹ رکورد تاریخی لیگ برتر که در تیررس منچسترسیتیِ پپ گواردیولا قرار دارد

۲۲ اسفند ۱۳۹۶

طرفداری – منچسترسیتی شب گذشته در استادیوم بریتانیا موفق شد استوک سیتی را با دو گل از داوید سیلوا شکست داده و یک گام دیگر به قهرمانی لیگ برتر نزدیک‌تر شود.

به گزارش planetfootball، هم اکنون شاهد یکی از تاریخی‌ترین فصول لیگ برتر هستیم که یک تیم توانسته با اقتداری مثال زدنی، به سمت قهرمانی یورش ببرد. سیتیزن‌ها با هدایت پپ گواردیولا در پایان هفته سی ام، با ۸۱ امتیاز و با اختلافی ۱۶ امتیازی با تیم دوم و همشهری‌شان، صدرنشینند و در صورت تداوم این روند، می‌روند تا چند رکورد تاریخی فوتبال انگلیس را به نام خود ثبت کنند. با ذکر این نکته که هم اکنون این تیم با ۱۸ برد پیاپی، از این لحاظ رکورددار تاریخ لیگ برتر است، با هم این ۹ رکورد را مرور می‌کنیم.

  1. بیشترین امتیاز در طول یک فصل که هم اکنون در اختیار چلسیِ مورینیو در فصل ۲۰۰۴/۰۵ با ۹۵ امتیاز است. سیتی هم اکنون ۸۱ امتیاز دارد.
  2. بیشترین برد در یک فصل که هم اکنون در اختیار چلسی کونته در فصل ۲۰۱۶/۱۷ با ۳۰ برد است. سیتی اکنون ۲۶ برد دارد.
  3. بیشترین تفاضل گل در یک فصل که هم اکنون در اختیار چلسیِ کارلو آنچلوتی فصل ۲۰۰۹/۱۰ با تفاضل ۷۱ است. سیتی اکنون تفاضل ۶۵ دارد.
  4. بیشترین برد خارج از خانه در یک فصل که هم اکنون در اختیار چلسیِ مورینیو در فصل ۲۰۰۴/۰۵ با ۱۵ برد است. سیتی اکنون ۱۲ برد خارج از خانه دارد.
  5. بیشترین گل زده در یک فصل که هم اکنون در اختیار چلسی کارلو آنچلوتی در فصل ۲۰۰۹/۱۰ با ۱۰۳ گل است. سیتی اکنون ۸۵ گل به ثمر رسانده است.
  6. کمترین باخت خانگی در طول فصل که هم اکنون در اختیار ۶ تیم مختلف است که در خانه نباخته‌اند. سیتی هم تاکنون در خانه شکستی نداشته است.
  7. بیشترین گل زده در خانه حریفان در یک فصل که هم اکنون در اختیار لیورپول برندن راجرز در فصل ۲۰۱۳/۱۴ با ۴۸ گل است. سیتی هم اکنون ۳۴ گل زده دارد.
  8. بیشترین اختلاف امتیازی با تیم دوم در زمان قهرمانی که اکنون در اختیار منچستریونایتد فصل ۱۹۹۹/۰۰ است که با ۱۸ امتیاز اختلاف با تیم دوم قهرمان شد. سیتی اکنون ۱۶ امتیاز با تیم دوم اختلاف دارند.
  9. سریع‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر که هم اکنون در اختیار منچستریونایتد فصل ۲۰۰۰/۰۱ است که در فاصله ۵ هفته به پایان، قهرمانی‌اش را مسجل کرد. سیتی می‌تواند در بازی با منچستریونایتد در فاصله ۶ هفته تا پایان قهرمانی‌اش را قطعی کند.

دو حریف بعدی منچسترسیتی به ترتیب اورتون و منچستریونایتد هستند.