3blog – مطالب وبلاگ

کلاوان: سخت ترین تقابلم در برابر پیتر کراوچ بود؛ نحوه دفاع کردن در سبک بازی کلوپ متفاوت است

۷ مرداد ۱۳۹۶

طرفداری- راگنار کلاوان که در تابستان ۲۰۱۶ و با مبلغ ۴٫۲ میلیون پوند از آگزبورگ به لیورپول پیوست، در خصوص اولین فصل حضورش در جمع قرمزها صحبت کرده است.

به گزارش ESPN، کلاوان که اکنون به همراه قرمزها در تور آلمان حضور دارد، در خصوص این که تقابلش در برابر کدام یک از مهاجمان حاضر در لیگ برتر سخت تر بوده، اظهار داشت:

می توانم بگویم که پیتر کراوچ بزرگترین سورپرایز بود، بله واقعا خودش! او به اندازه کافی سریع، قدرتمند و تکنیکی بود و واقعا عملکرد خوبی داشت. در گذشته هیچ وقت در برابر کراوچ بازی نکرده بودم و وقتی در برابرش قرار گرفتم، سورپرایز شدم.

این مدافع استونیایی ادامه داد:

اولین فصلم (در لیورپول) سخت تر از چیزی بود که فکرش را می کردم. یاد گرفتن و عادت کردن به این که چه چیزهایی در این لیگ پذیرفتنی است، کمی طول کشید. به نظرم در مجموع همه چیز خوب بود. سعی کردم در حد توانم به تیم کمک کنم. در بعضی بازی ها عملکرد خوبی داشتم و در برخی دیگر عملکردم چندان خوب نبود. شرایط کل تیم نیز به همین گونه بود و فراز و نشیب هایی را تجربه کردیم.

کلاوان همچنین درباره فصل آینده بیان کرد:

سخت است که بگویم فصل آینده چگونه خواهد بود. به دلیل حضورمان در رقابت های اروپایی، در فصل پیش رو نسبت به فصل قبل بازی های بیشتری خواهیم داشت. نمی دانم که سرمربی چگونه این موضوع را حل خواهد کرد، اما هر گاه که به من نیاز داشته باشد، در خدمت تیم خواهم بود.

مدافع ۳۱ ساله قرمزها همچنین اظهار داشته که دفاع کردن در سبک بازی یورگن کلوپ متفاوت است و به دلیل میل هجومی تیم، نیاز به تمرکز بیشتری دارد. وی در این خصوص گفت:

با توجه به فوتبالی که ارائه می دهیم، در اغلب اوقات تیمی هستیم که در حال حمله است. بنابراین به تمرکز و انرژی بیشتری برای حمله نیاز است. شاید وقتی ناگهان این شرایط تغییر می کند، برای روی آوردن به فاز دفاعی از لحاظ ذهنی سرعت عمل لازم را نداریم. یکی از نکاتی که بر رویش کار می کنیم همین موضوع است، زیرا می خواهیم سرعت عمل مان کمی بهتر شود. البته که سبک بازی تیم ما متفاوت است، زیرا باید در همه جنبه های بازی شرکت کرده و همیشه در جریان بازی باشید. نحوه دفاع کردن در سبک بازی کلوپ متفاوت است و این موضوع برایم تغییر بزرگی بوده است.