3blog – مطالب وبلاگ

کارانکا: مورینیو ذهنیت پیروزی را به رئال مادرید بازگرداند؛ زیدان در زمان بازی با همه متفاوت بود

۱۱ تیر ۱۳۹۶

آیتور کارانکا، دستیار ژوزه مورینیو در زمان هدایت رئال مادرید، در گفتگو با مارکا حاضر شد و در مورد مسائل مختلفی صحبت کرد. 

از زمان حضورت با ژوزه مورینیو در رئال مادرید چگونه یاد می کنی؟

شرایط در رئال مادرید خیلی عوض شده است. ژوزه برای رقابت با بارسلونایی آمد که تقریبا نمی شد آنها را متوقف کرد و ما با آنها رقابت کردیم. ما قهرمان لیگ قهرمانان نشدیم اما بسیار نزدیک بودیم. ذهنیت برنده ژوزه باعث شد جو رقابت به رئال مادرید بازگردد. 

رئال مادرید برای ۵ سال، از جمع ۱۶ تیم بالاتر نیامد و بعد در چهار سال، سه بار به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسید. این بخشی از موفقیتی است که می گویید؟

نمی دانم. همه ما و کارکنان، هر کاری که انجام دادیم برای بهتر شدن رئال مادرید بود. حالا آنها طی چهار سال، سه بار فاتح لیگ قهرمانان شده اند و با ترکیبی که در اختیار دارند، باز هم این روند ادامه خواهد داشت. 

زیدان به عنوان بازیکن را به یاد دارید؟

من با بازیکنان زیادی بازی کرده ام اما او بهترین بود. همه می گفتند او متفاوت است. 

فکر می کردید مربی خوبی هم باشد؟

هیچکس حتی زمانی که به تیم اول رئال مادرید نزدیک بود، چنین فکری نمی کرد. شاید به خاطر شخصیتش بود. اما با دستاوردی که در مدت ۱۸ ماه حضورش در رئال مادرید کسب کرده، و تعریف های بازیکنان، دیگر مهم نیست ما چه فکر می کنیم. او با سیستم چرخشی که پیاده می کند، یک ترکیب کاملا با انگیزه ایجاد می کند و برای او خوشحالم که همه چیز خوب پیش می رود. 

ممکن است در آینده مربی رئال مادرید شوید؟

به عنوان بازیکن، همیشه بزرگترین اهداف را داشتم اما به عنوان مربی نمی خواهم زیادی جاه طلب و رویاپرداز باشم. فقط زمان مشخص می کند که می توانم به سطح بالاتری برسم یا باید به خانه بروم(با خنده). 

امکان دارد مورینیو به رئال مادرید بازگردد؟

پیچیده است. سال ها گذشته و زیدان در رئال مادرید خوب کار می کند. مورینیو هم با منچستریونایتد در سالی که گذشت، سه جام فتح کرد. با این حال هیچ چیزی معلوم نیست. 

رو در رو شدن با مورینیو در لیگ برتر چگونه بود؟

عجیب بود. به هم نگاه می کردیم، در حالی که می دانستیم هر دو تلاش می کنیم که در مقابل یک دوست پیروز شویم. مطمئنا هیچکدام از ما نمی خواست شکست بخورد.