3blog – مطالب وبلاگ

پوچتینو: هری کین تازه ۲۴ سال دارد و می تواند بازهم پیشرفت کند؛ آرزو می کنم او هر فصل بیش از ۵۰ گل بزند

۵ دی ۱۳۹۶

طرفداری- هری کین امشب در بازی برابر ساوتهمپتون فرصت دارد، دو رکورد مهم را به نام خود ثبت کند. این آخرین شانس او در سال ۲۰۱۷ محسوب می شود.

کین با به ثمر رساندن یک گل دیگر، در رقابت های سال ۲۰۱۷ لیگ جزیره می تواند با ۳۷ گل، رکورد آلن شیرر را بشکند و به تنهایی، رکورد بیشترین گل در یک سال میلادی لیگ برتر را تصاحب کند. وی حالا در کنار شیرر با ۳۶ گل، این رکورد را در اختیار دارد. از سوی دیگر هری کین که در بازی برابر برنلی، هفتمین هت تریک امسالش را ثبت کرد، در  رقابت های مختلف امسال اعم از بازی های داخلی و اروپایی، تا کنون ۵۳ بار دروازه حریفان را باز کرده است. فقط لیونل مسی با ۵۴ گل بالاتر از اوست. بنابراین او با به ثمر رساندن یک گل دیگر به مسی می رسد و با ثبت دو گل دیگر، به تنهایی آقای گل سال ۲۰۱۷ فوتبال باشگاهی اروپا لقب می گیرد.

پوچتینو در رابطه با رکورد شیرر، در مصاحبه ای با اسکای اسپورتس، گفت:

البته که رکورد شیرر، شگفت انگیز است؛ او خودش هم بازیکن شگفت انگیزی بود اما هری، فوق العاده کار کرده است. فکر می کنم شیرر به مدت ۱۰ سال مداوم، در بالاترین سطح، بیشترین گلها را به ثمر رساند. او شایسته احترام است. کاری که وی انجام داد بی نظیر بود.

اما من مربی هری کین هستم و داشتن بازیکنی مثل او، بسیار خوب است. آرزو می کنم و امیدوارم کین هر فصل ۵۰ یا بیش از ۵۰ گل به ثمر برساند.

به نظرم او هنوز می تواند پیشرفت کند. تازه ۲۴ ساله است و به عقیده من، یک بازیکن در ۲۷ تا ۲۹ سالگی به اوج کارش می رسد. البته به حرفه ای برخورد کردن بازیکن هم بر می گردد. اما در مورد کین اگر با همین جدیت، تلاش و ذهنیت هر روز به کارش ادامه بدهد؛ تا هر زمانی که بخواهد در بالاترین سطح خواهد بود و هیچ محدودیتی نخواهد داشت.