3blog – مطالب وبلاگ

پله: برزیل با نیمار شانس خوبی برای فتح جام جهانی دارد؛ حذف ایتالیا؟ فوتبال مجموعه ای از شگفتی هاست

۲۸ فروردین ۱۳۹۷

طرفداری– پله، اسطوره فوتبال برزیل در خصوص وضعیت تیم ملی برزیل و شانس آن ها برای قهرمانی در جام جهانی با نیمار، مصاحبه ای با Omnisport انجام داد:

نیمار برای دومین بار این شانس را دارد تا با برزیل قهرمان تورنمنتی ملی شود. متاسفانه در جام جهانی قبلی برای برزیل یک فاجعه رقم خورد. آن زمان نیمار مصدوم شد و برزیل شکست خورد. حالا برزیل و نیمار فرصتی بسیار بسیار عالی برای بازگشت دارند. نیمار بازیکن بسیار خوبی است و باید دید که او و برزیل می توانند قهرمان جام جهانی شوند یا خیر. همه می دانند که برزیل از لحاظ فردی بهترین بازیکنان اروپا را در اختیار دارد و فکر می کنم که تیته، سرمربی تیم ملی برای هماهنگ کردن تیم، فرصتی حدود سه ماه در اختیار دارد. تیته مربی بسیار خوبی است اما تیم را برای فرصتی طولانی در اختیار نداشته است. از لحاظ فردی، شکی در این نیست که برزیل با بازیکنانی با این کیفیت می تواند به فینال جام جهانی برسد.

وی افزود: 

سورپرایز ها و حذف ایتالیا؟ همیشه نام تیم هایی چون ایتالیا، آرژانتین، آلمان، انگلیس و اسپانیا در جمع بزرگان فوتبال جهان است اما فوتبال مجموعه ای از شگفتی هاست و در جام جهانی، تمام تیم ها بزرگ هستند. گاهی اوقات شگفتی پیش می آید و ایتالیا در جام جهانی نیست. این برای فوتبال خوب نیست. اما همان طور که گفتم، فوتبال مجموعه ای از شگفتی هاست. شصتمین سالروز بازی ام در جام جهانی؟ در چهار جام جهانی بازی کرده ام و اولین آن ها خیلی خاص بود زیرا ۱۷ سال داشتم و انتظار نداشتم به جام جهانی بروم. پدرم بازیکن فوتبال بود و پس از این که روزی به خانه آمد به من گفت تو به جام جهانی خواهی رفت. من گفتم پدر، با من شوخی نکن. او گفت نه، نه این یک شوخی نیست. من سپس گریه کردم زیرا شگفت زده شده بودم و انتظارش را نداشتم.