3blog – مطالب وبلاگ

واکنش بارتومئو به جنبش آگوستی بندیتو: اصلا به استعفا فکر نمی‌کنم

۱۵ شهریور ۱۳۹۶

طرفداری – جوزپ ماریا بارتومئو، رئيس بارسلونا در واکنش به جنبشی که آگوستی بندیتو علیه او به راه انداخته و در حال جمع آوری امضا از اعضای باشگاه است مدعی شد هیچ بحرانی که چنین اقدامی را توجیه کند، در بارسا وجود ندارد.

به گزارش mundodeportivo، بندیتو که یکی از نامزدهای ریاست باشگاه در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۵ بود، اخیرا در اعتراض به عملکرد بارتومئو جنبشی به راه انداخته و در تلاش است تا ۱۶۷۵۰ عضو باشگاه را متقاعد کند که هیئت مدیره کنونی باید عوض شوند. بندیتو جمعه هفته پیش رسما اعتراضش را تسلیم باشگاه کرد و از آن روز به مدت دو هفته فرصت دارد تا تعداد امضای لازم را جمع آوری کند. برخلاف بندیتو، بارتومئو معتقد است با توجه به شرایط مطلوب باشگاه، دلیلی برای راه انداختن چنین جنبشی وجود ندارد:

اول از همه به اقدام و نظر بندیتو احترام می‌گذارم. هر عضو و هوادار بارسلونا این حق را دارد که اعتراض داشته باشد. اما اگر بخواهیم نسبت به وضعیت کلی باشگاه در سه بخش ورزشی، اقتصادی و اجتماعی قضاوت کنیم، دلیلی برای به وجود آمدن چنین جنبشی وجود ندارد. در بخش ورزشی، به تازگی پروژه‌ای موفق با انریکه را با کسب ۹ جام از ۱۳ جام ممکن به پایان بردیم و با والورده دوره جدیدی را شروع کرده‌ایم. مربی‌ای که به کار با جوانان و بازیکنان آکادمی اعتقاد دارد. در قسمت اقتصادی وضعیت ازاین بهتر نمی‌شود. بارسا به لحاظ درآمد در صدر فهرست مجله فوربس قرار دارد. بارسلونا پول دارد و در مراحل ابتدایی پروژه عظیمی چون اسپای بارسا نیز قرار دارد. اگر باشگاه به لحاظ اقتصادی وضعیت مطلوبی نداشت، چنین پروژه‌های جاه طلبانه‌ای را دنبال نمی‌کرد. به زودی گزارشی منتشر می‌شود که نشان می دهد باشگاه – احتمالا در سال ۲۰۱۷ – بیش از ۹۰۰ میلیون یورو در آمد داشته است. رقمی باور نکردنی که باید مایه مباهات باشد.

در قسمت اجتماعی قبول دارم که انتقاداتی به باشگاه وارد است. هواداران اعتراضاتی به مدیران دارند چون فکر می‌کنند تیم نسبت به فصل گذشته تضعیف شده در حالی که این گونه نیست. تیم بسیار خوبی داریم که مانند دو هفته ابتدایی لالیگا، برای پیروزی در تک تک بازی‌های باقی مانده تلاش خواهد کرد. به هیچ عنوان به استعفا فکر نمی‌کنم چرا که هنوز پروژه‌های زیادی پیش روی ما قرار دارد. وعده‌هایی در سال انتخابات به مردم دادیم که باید در چهار سال باقی مانده به آنها جامه عمل بپوشانیم.

دو بخش دیگر از مصاحبه مفصل رئيس بارسلونا با موندو دپورتیوو را می‌توانید از اینجا و اینجا مطالعه کنید.