3blog – مطالب وبلاگ

هفته چهارم بوندس لیگا از نگاه اعداد و ارقام؛ همبازی شدن برادران بندر پس از ۹ سال

۲۷ شهریور ۱۳۹۶

طرفداری – هفته چهارم بوندس لیگا روز یکشنبه با پیروزی پرگل دورتموند مقابل کلن خاتمه یافت. در پایان هفته دورتموند به دلیل تفاضل گل بهتر در صدر قرار گرفت و هانوفر و بایرن مونیخ در مکان های بعدی جدول ایستادند. در ادامه برخی از برجسته ترین نکات این هفته از رقابت ها آمده است.

۰

بورسیا دورتموند برای اولین بار پس از فصل ۲۰۰۱/۰۲ موفق به بسته نگه داشتن دروازه اش در ۴ بازی ابتدایی فصل شده است. در فصل مذکور دورتموند قهرمان بوندس لیگا شد.

۰

با کسب ۰ امتیاز از ۴ بازی ابتدایی و تفاضل گل منفی ۱۱ کل دومین شروع بد خود در تاریخ بوندس لیگا را داشته است (بدترین فصل ۱۹۶۳/۶۴ با تفاضل منفی ۱۳).

۱

میلوش والیکوویچ بازیکن صربستانی وردربرمن اولین گل به خودی فصل را به نام خود ثبت کرد.

۱

در هفتمین بازی مقابل کلن سرانجام پیر امریک اوبامیانگ موفق شد برای اولین بار دروازه این تیم را باز کند. اکنون او دروازه تمامی تیم های بوندس لیگا را حداقل یک بار باز کرده است.

۱:۵۳

گل اول دورتموند مقابل کلن قبل از دقیقه سوم بازی به ثمر رسید. این سریع ترین گل دورتموند پس از ۲۰۱۳ به حساب می آید.

۲

برای اولین بار در بوندس لیگا بازیکنان آگزبورگ موفق شدند در یک بازی ۲ گل از راه دور به ثمر برسانند.

۳ 

مارتین هارنیک مهاجم اتریشی در ۴ بازی ابتدایی فصل موفق به زدن ۳ گل شده است. در آخرین حضور او در بوندس لیگا او در ۱۹ بازی تنها ۲ گل به ثمر رسانده بود (اشتوتگارت).

۳

تیمو ورنر بار دیگر مقابل گلادباخ موفق به گلزنی شد. مهاجم لایپزیش در هر ۳ بازی مقابل کره اسب ها، دروازه آن ها را باز کرده است.

۶

اشتوتگارت از ۴ بازی ابتدای خود ۶ امتیاز کسب کرده است. بعد از فصل ۲۰۰۸/۰۹ این بهترین عملکرد آن ها در هفته های ابتدایی محسوب می شود.

۶

با دو گلی که کوین فولاند مقابل فرایبورگ به ثمر رساند تعداد گل های زده این بازیکن مقابل فرایبورگ در ۸ بازی به ۶ گل رسید. مهاجم جوان لورکوزن مقابل هیچ تیم دیگری چنین عملکردی نداشته است.​​​​​​​

۷

در پایان هفته چهارم، امتیازات آگزوبورگ به عدد ۷ رسید، چیزی که قبلا هرگز برای این باشگاه اتفاق نیفتاده بود.

۷

گلزنی سوکراتیس مقابل کلن باعث شد تا این بازیکن به رکورد حداقل یک گل زده در ۷ فصل اخیر بوندس لیگا برسد.

۱۰

هانوفر هم همانند اشتوتگارت و آگزوبورگ شروع خوبی در این فصل داشته است. رسیدن به امتیاز ۱۰ در هفته چهارم برای هانوفر به معنای بهترین شروع تاریخ باشگاه است.​​​​​​​

۱۴

شالکه برای چهاردهمین بار در وزراشتادیون موفق به شکست دادن برمن شد. این تعداد برد خارج از خانه تنها در این ورزشگاه برای آبی های سلطنتی به دست آمده است.

۱۴

هانوفر تحت هدایت آندره برایتن رایتر هیچ شکستی در کارنامه اش ندیده است. سرمربی سابق پادربورن و شالکه در ۱۴ بازی ۱۰ برد و ۴ تساوی کسب کرده است.

۱۷

در ۱۷ مصافش با بایرن مونیخ رنه آدرلر هرگز پیروز نشده و در این بازی ها ۵۴ دروازه اش را باز شده دیده است.

۲۸

در هفته چهارم بوندس لیگا ۲۸ بار دروازه ها باز شد و این بهترین آمار فصل محسوب می شود.​​​​​​​

۳۸

تیمو ورنر با ۲۱ سال و ۶ ماه و ۱۰ روز سن تعداد گل های زده اش در بوندس لیگا را به عدد ۳۸ رساند. در تاریخ بوندس لیگا تنها ۳ بازیکن زودتر از او به این تعداد گل رسیده اند.

۵۷

گل اول شالکه مقال برمن را بازیکنان برمن وارد دروازه خود کردند و تعداد گل های خودی تاریخ باشگاه به عدد ۵۷ رسید. هیچ باشگاه دیگری این تعداد گل به خودی را در تاریخش ندیده است.

۱۰۰

در یکصدمین بازی بوندس لیگایی اش برای بایرن مونیخ، روبرت لواندوفسکی گل های ۸۱ و ۸۲ خود را به ثمر رساند. او اکنون ۱۵۶ گل زده در بوندس لیگا را در کارنامه اش می بیند و با جای گذاشتن ماریو گومز تبدیل به بهترین گلزن فعال بوندس لیگا شد.

۳۳۶

بریل امبولو مهاجم سوئیسی شالکه پس از مصدومیتی طولانی مدت و سپری کردن ۳۳۶ روز از آخرین بازی اش در بوندس لیگا، بار دیگر برای این تیم به میدان رفت.

۳۰۶۱

لارس بندر و اسون بندر پس از ۳۰۶۱ روز بار دیگر در یک رقابت رسمی با پیراهن یک باشگاه به میدان رفتند (بایر لورکوزن).