3blog – مطالب وبلاگ

مصاحبه مشترک لوکاکو و پوگبا: می دانستیم که روزی در یک تیم بازی خواهیم کرد!

۲۰ تیر ۱۳۹۶

طرفداری– پل پوگبا و روملو لوکاکو، بازیکنانی که در یک سال گذشته تحت نظر ژوزه مورینیو به منچستریونایتد آمده اند، در مصاحبه ای جالب و مشترک عنوان کرده اند که از سال ها پیش می دانستند که روزی در یک تیم با یکدیگر بازی خواهند کرد و حالا سرنوشت آن ها را به هم تیمی های یکدیگر تبدیل کرده است.
 
به گزارش سایت ESPN، روملو لوکاکو در این هفته با قراردادی ۹۰ میلیون پوندی از اورتون راهی منچستریونایتد شد و حالا پس از سپری کردن تعطیلاتش با پل پوگبا، یکی از بهترین دوستانش، این بار در تمرینات شیاطین سرخ در حال بازی کردن با دوست فرانسوی اش است. این دو در مصاحبه ای اختصاصی با ESPN عنوان کرده اند که از سال ها پیش رویای بازی کردن در کنار یکدیگر را داشتند و این اتفاق حالا در تمرینات منچستریونایتد افتاده است.پل پوگبا و روملو لوکاکو

پل پوگبا و روملو لوکاکو حتی پیش از پیوستن مهاجم فصل گذشته اورتون به منچستریونایتد نیز تعطیلات را با همراهی یکدیگر  سپری می کردند. 

پل پوگبا در این باره گفته است: 

خب، من همیشه می دانستم که او می خواهد با من بازی کند. شوخی می کنم. ما همیشه می دانستیم که یک روز این اتفاق خواهد افتاد. یک روز. نمی دانستم کی و کجا، اما این اتفاق حالا در حال رخ دادن است، بنابراین من از این بابت خوشحالم.

لوکاکو نیز در این باره توضیح داد:

من واقعاً خوشحالم. احساس شادی می کنم. همیشه (به پوگبا) گفته بودم که لحظه بازی کردن ما در کنار همدیگر خواهد رسید. وقتی کم سن و سال تر بودیم، به پوگبا می گفتم که یک روز خواهد آمد که با هم بازی کنیم و در کنار هم برای قهرمانی در جام هایی تلاش کنیم که دوستشان داریم. حالا آن لحظه فرا رسیده است، بنابراین من خوشحالم. خیلی خوب است که در کنار یکی از بهترین رفقایتان در تیم بازی کنید. حالا این به ما بستگی دارد که در وهله اول  برای این چالش تلاش کنیم، و در قدم بعد، تیم هر روز برای بهتر شدن گام بر دارد.

 

پس از این که لوکاکو در فصل گذشته پیشنهاد تمدید قرارداد اورتون را رد کرد، همگان انتظار داشتند که او در تابستان راهی باشگاه جدیدی شود. با این وجود، باور عمومی بر این بود که این مهاجم بلژیکی راه بازگشت به باشگاه سابقش، چلسی، را در پیش خواهد گرفت. با این وجود، منچستریونایتد در هفته گذشته به طور غیر منتظره ای با اورتون برای جذب مهاجم گلزن این تیم به توافق رسید و لوکاکو را جایگزین زلاتان ابراهیموویچِ مصدوم کرد. در همین حال، پوگبا عنوان کرده است که در حال لابی کردن برای انتقال لوکاکو به یونایتد بوده است، اما در پایان این ژوزه مورینیو بوده که تصمیم نهایی را در این باره گرفته است. پل پوگبا که خود در تابستان گذشته با انتقال رکوردشکن ۸۹ میلیون پوندی به جمع شیاطین سرخ بازگشت، درباره تاثیرش در انتقال لوکاکو به یونایتد می گوید:

 

ببینید، این از روی شانس بوده که من در منچستریونایتد هستم، اما یقیناً اگر بتوانم برای انتقالی به باشگاه توصیه کنم، این کار را خواهم کرد. با این وجود، این تصمیم مربوط به من نیست. من این تصمیم را نگرفتم. این یقیناً  تصمیم سرمربی و تمام کادر فنی تیم بود. فکر می کنم ما بازیکنان منچستریونایتد همگی خوشحال هستیم که او برای ما بازی می کند و از این بابت بسیار خوشحالیم.

پل پوگبا و روملو لوکاکو از سنین بسیار پایین رقیب همدیگر بوده اند، وقتی یکی در استمفوردبریج و دیگری در اولدترافورد در حال طی کردن رده های سنی تیمش بود.روملو لوکاکو در این مورد عنوان می کند:

ما اولین بار همدیگر را در استمفوردبریج دیدیم، زمانی که چلسی با منچستریونایتد بازی کرد. هر دوی ما در سکوها نشسته بودیم و به خودمان نگاه می کردیم و می گفتیم: “ما اینجا چکار می کنیم؟”. اما آن دیدار خیلی خوبی برای تماشا کردن، و همینطور برای یاد گرفتن، بود. پس از بازی شروع کردیم به صحبت کردن با همدیگر- شماره هایمان را رد و بدل کردیم. می دانستیم که آن سال، سال ما خواهد بود. پوگبا به یوونتوس رفت و کاری که می دانید را کرد. من به وست بروم رفتم و راه و رسم بازی در لیگ برتر را یاد گرفتم. حالا ما در اینجا هستیم.

با این وجود، لوکاکو می گوید که پیش از دیدن پوگبا در استمفوردبریج نیز از توانایی های او آگاه بوده است. وی در این باره اظهار داشت:

وقتی ۱۵ ساله بودم درباره پوگبا می دانستم، چون او در مقابل برادرم بازی کرده بود. من در آن زمان برای تیم اول اندرلخت بازی می کردم. پدرم به خانه آمد و گفت: “این پسر فرانسوی را دیده ام. خارق العاده است”. من از پدرم پرسیدم “اسم او چیست؟” و پدرم در پاسخ گفت: “پل پوگبا، و قرار است برای منچستریونایتد بازی کند”. آن زمان من برای دیدن ویدئوهای او به سایت YouTube رفتم. وقتی که جوان تر هستید، این کاری است که انجام می دهید. سعی می کنید بازی کسانی را ببینید که در رده سنی شما خوب بازی می کنند. بنابراین من به این سایت رفتم، بازی های پل را دیدم و می دانستم که بازیکن خوبی است.

برای پل پوگبا که دو ماه از روملو لوکاکو کوچک تر است نیز شرایط مشابهی وجود داشته است. گران ترین بازیکن دنیای فوتبال در این باره بیان کرد:

(خطاب به لوکاکو) تو می گویی ۱۵ ساله بودی. برای من، این اتفاق در سن ۱۳ سالگی افتاد. من حتی از تو بچه تر بودم (وقتی که ویدئوهای تو را دیدم). همه درباره روملو لوکاکو می دانستند. فکر می کنم حتی وقتی او ۱۱ ساله بود برای تیم اصلی باشگاهش بازی می کرد! می توانستم برخی از ویدئوهای او را ببینم. بنابراین بله، یقیناً من درباره او اطلاعات داشتم. همانطور که روملو گفت، ما همدیگر را در آن بازی دیدیم، چلسی و منچستریونایتد، و سپس با همدیگر حرف زدیم. ما رویاهای مشابهی داشتیم، هدف های مشابه. این طور صحبت می کردیم که “امیدواریم آن روز فرا برسد. فقط باید سخت کار کنیم و یک روز برای تیم اصلی بازی خواهیم کرد”. با هم در ارتباط ماندیم و او به یکی از بهترین دوستان من در خارج از زمین و همینطور به بازیکنی درجه یک تبدیل شد. من برای او بسیار خوشحالم.

 

لوکاکو همچنین در پایان خطاب به پل پوگبا گفت:

سال قبل، شما ۳ جام رو بردید و حالا زمان آن است که آن روند را ادامه دهیم و بهتر از سال گذشته کار کنیم. حالا که با همدیگر بازی می کنیم، فکر می کنم همه چیز در حالت طبیعی خودش قرار دارد. مردم فکر می کنند این را از خودم در می آورم یا چیزهای دیگر، اما همه چیز در حالت طبیعی اش قرار دارد. ما به خوبی با همدیگر شکل می گیریم. تو (پوگبا) آتش هستی، من آب. تو به من می گویی کِی باید از خواب بر پا خیزم و من به تو می گویم کِی باید آرام بگیری.

گفتنیست لوکاکو روز گذشته در اولین جلسه تمرینی منچستریونایتد برای فصل جدید شرکت کرد. گزارشی تصویری  از این جلسه تمرینی را می توانید در این لینک مشاهده کنید.