3blog – مطالب وبلاگ

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۷؛ فرانسه ۳-۲ صربستان؛ پیروزی سخت خروس ها

۱۷ تیر ۱۳۹۶

طرفداری– در چارچوب رقابت های لیگ جهانی والیبال و در مرحله نهایی دو تیم فرانسه و صربستان به مصاف هم رفتند که این دیدار با برتری ۳ بر۲ به سود  فرانسه به پایان رسید.

بازی در ست اول با برتری فرانسه آغاز شد و خروس ها از همان اول نسبت به صربستان برتری داشتند تا این که ست اول با پیروزی ۲۵ بر ۲۱ خروس ها به پایان رسید. و حساب کار در مجموع ۱ بر ۰ به سود فرانسه شد.

برتری فرانسوی ها در ست دوم نیز ادامه داشت و آنها موفق شدند که این ست را نیز به پیروزی برسند. ست دوم هم روند ست اول تکرار شد و فرانسه با نتیجه ۲۵ بر ۲۰ صربستان را شکست داد تا حساب کار در مجموع ۲ بر ۰ شود و فرانسه با خیالی آسوده به ست سوم برود.

ست سوم اما کار برای فرانسه سخت شد. صرب ها بسیار با قدرت ظاهر شدند و از همان ابتدای ست تیم برتر بودند و در آخر نیز با اخلاف ۸ امتیازی نسبت به حریف خود و با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ پیروز شدند تا حساب کار در مجموع ۲ بر ۱ به سود فرانسه شود.

ست چهارم نیز همچون ست سوم با برتری صرب ها همراه بود. صربستان که دو ست اول را باخته بود در ست های سوم و چهارم جبران کرد و موفق شد که با اقتدار این دو ست را پیروز شود و بازی را به تساوی بکشاند. ست چهارم با نتیجه ۲۵ بر  ۱۸ به سود صربستان به پایان رسید تا بازی در مجموع ۲ بر ۲ شود.

این بازی جذاب و تماشایی به ست پنجم کشیده شد و در این ست این فرانسه بود که بالاخره موفق شد حریفش را شکست دهد. ست پنجم با نتیجه ۱۵-۱۱ به سود فرانسه به پایان رسید تا بازی ۳ بر ۲ به سود خروس ها به پایان رسد.