3blog – مطالب وبلاگ

دی فرانچسکو: ژکو می توانست دو یا سه گل دیگر بزند؛ پلگرینی نه فقط برای رم بلکه برای کل فوتبال ایتالیا، ارزشمند است

۲۶ شهریور ۱۳۹۶

طرفداری- رم با دی فرانچسکو موفق شد با ارائه یک بازی تحسین برانگیز، با نتیجه ۳-۰ هلاس ورونا را از پیش رو بردارد.  بازیکنان جالوروسی در این بازی، فرصت های زیادی را از دست دادند؛ با این حال دی فرانچسکو از عملکرد شاگردانش راضی و خوشحال است.

پس از پیروزی مقابل هلاس ورونا، دی فرانچسکو در مصاحبه ای با مدیاست پرمیوم، گفت:

این قبیل بازی ها را باید برد چون در انتهای لیگ، تعیین کننده می شوند. مشخص است که می توانستیم گل های  بیشتری بزنیم ولی شاید بچه ها، آن ها را برای بازی های بعدی نگه داشتند!

الشعراوی و جنگیز اوندز سخت تلاش کردند و لیاقت این را داشتند که نامشان در جمع گلزنان ثبت شود. بازی کردن مستمر ، منجر به پیشرفت می شود ولی امشب ۵ بازیکن را عوض کردم و برخی را بازی دادم که هنوز فصل را شروع نکرده بودند.

از تیم راضی هستم.  امشب موقعیت های زیادی ایجاد کردیم و این دقیقا همان چیزی بود که می خواستم. از حالا بازی ها، پشت سر هم می آیند پس باید همین روند را ادامه بدهیم. در حال حاضر بدون شک، نگاه کردن به جدول کمی دردناک است، مخصوصا اینکه یک بازی عقب افتاده داریم.

دی فرانچسکو در مورد صحبت های جنجالی چند روز پیش ژکو، گفت:

ادین ژکو دو گل زد اما می توانست دو یا سه گل دیگر بزند. خیال من راحت است چون بلافاصله با ادین مسائل را حل کردیم. رسانه ها سعی کردند مشکلاتی بین ما جلوه بدهند، در حالی که چیزی نیست. هنوز هم می گویم، نیمه اول بسیار خوبی مقابل اتلتیکو مادرید داشتیم. وقتی از نظر بدنی افت کردیم، دچار مشکل شدیم اما در مجموع، بازی خوبی بود.

سری آ - ایتالیا - هلاس ورونا - رم - هفته چهارم - لورنتزو پلگرینی - ادین ژکو - دنیله ده روسی

وی در ادامه تایید کرد مجبور شده از دفرل در پست غیر تخصصی استفاده کند و این حرکت، به کار تیم ضربه زده است. دی فرانچسکو، افزود:

بهبود فیزیکی باعث می شود که توپ سریع تر به حرکت در بیاید. در بازی های قبلی دفرل را قربانی کردم، او را در پست غیرتخصصی بازی دادم و همین باعث شد تا مشکلات بیشتری در بازیسازی بوجود بیاید.

بدبینی، بخشی از شغل ماست و این موضوع، همیشه با اولین نتیجه بد خودش را نشان می دهد. می خواهم مثبت بمانم و به هواداران روحیه بدهم. باید کاری کنم که برای آمدن به ورزشگاه، انگیزه پیدا کنند. فلسفه ما باید خلاقیت، جذابیت و حمله دائمی به حریف باشد.

سرمربی رم، افزود:

گل ناینگولان حاصل به جریان در آوردن سریع توپ بود. چند بازیکن جلو رفتند و جنگنده ظاهر شدند. ما به اندازه کافی چنین کاری را در این فصل انجام ندادیم اما فکرم همین است. پلگرینی و استروتمن در این حرکات خیلی خوب عمل می کنند.

پلگرینی بازیکنی است که قویاً او را در رم می خواستم. وی ۲ سال با من در ساسولو بود، به تیم ملی ایتالیا رسید و از نظر من فقط برای جالوروسی با ارزش نیست، برای کل فوتبال ایتالیا ارزشمند است.

دی فرانچسکو در مورد پاتریک شیک و فلورنتزی، گفت:

پاتریک شیک هنوز به طور کامل آماده نیست چون او به اندازه کافی در کنار ما  و قبل تر با سمپدوریا تمرین نکرده است.

برنامه داشتم که مقابل سامپدوریا به فلورنتزی بازی بدهم. مقابل اتلتیکو چنین کاری، ریسک بزرگی بود. او نیروی مضاعفی برای ماست و می توانم به شما تضمین بدهم که در تمامی پست ها مهره ای ارزشمند خواهد بود.