3blog – مطالب وبلاگ

دنی آلوز: یوونتوس را ترک کردم چون در این تیم خوشحال نبودم؛ فوتبال ایتالیا افت کرده و باید پیشرفت کند

۷ آذر ۱۳۹۶

طرفداری- دنی آلوز امشب به ایتالیا برگشته بود تا در شهر میلان جایزه خود را دریافت کند. او به عنوان یکی از مدافعان تیم منتخب فصل ۲۰۱۶/۱۷ سری آ انتخاب شد. وی اعلام کرد به دو دلیل یوونتوس را ترک کرده است؛ اول اینکه فوتبال ایتالیا به طور کلی افت کرده و دوم اینکه از حضور در این تیم اصلا خوشحال نبوده چون آزادی کمی داشته است. از نظر او فوتبال ایتالیا باید پیشرفت کند و در این مسیر، همه باید ناپولی را الگوی خود قرار بدهند.

پس از مراسم انتخاب بهترین های سال ۲۰۱۷ سری آ، آلوز در مصاحبه ای با اسکای اسپورت ایتالیا گفت:

بسیار خوشحالم که اینجا هستم؛ فصل خوبی را در یوونتوس سپری کردم و اینکه ملاقات دوباره آن ها همیشه خوشایند است. قبلا بارها با هم تیمی هایم در مورد اینکه چرا یوونتوس را ترک کردم؛ صحبت کرده ام. از یووه رفتم چون فکر می کنم فوتبال ایتالیا باید پیشرفت کند؛ آن ها باید خیلی بهتر شوند.

می خواستم کارهای بیشتری در پیراهن یوونتوس انجام بدهم اما آسان نبود چون مثل همیشه خوشحال نبودم. حالا در پاری سن ژرمن خوشحالم. زندگی به من آموخته که در فوتبال باید هرکاری که ممکن است، انجام داد؛ تا جایی که ممکن است پیش رفت و حالا برای این کارها آزادم. این چیزی است که مرا خوشحال می کند.

انتظار دارم فوتبال ایتالیا به طور کلی و از اساس تغییر کند؛ به خصوص با توجه به آنچه بر سر تیم ملی شان آمد؛ این کار ضروری است. مقصر آن اتفاق فقط مربی نبود بلکه مربوط به سطح کلی فوتبال ایتالیاست. سطح کیفیت فوتبال ایتالیا کاهش یافته و افت کرده است. همه باید ناپولی را به عنوان الگویی در نظر بگیرند. واقعا آن ها را دوست دارم و می توانند الگویی برای پیشرفت کالچو باشند. کالچوی مدرن باید بیش از این ها سرگرم کننده باشد!