3blog – مطالب وبلاگ

ترین های هفته شانزدهم لیگ برتر؛ از شگفتی در جم تا تحقیر برزیل این بار در آزادی!

۷ دی ۱۳۹۶

طرفداری- هفته شانزدهم مسابقات لیگ برتر خلیج فارس با برگزاری هشت دیدار به پایان رسید. از جمله مهمترین نتایج این هفته می‌توان به تساوی پرسپولیس و فولاد در غدیر اهواز، پیروزی پرگل استقلال مقابل صنعت نفت آبادان و شکست دور از انتظار پارس جنوبی مقابل گسترش فولاد اشاره کرد.

تابلو نتایج هفته شانزدهم

پدیده

ذوب آهن

سپیدرود

سایپا

تراکتورسازی

فولاد

استقلال تهران

پارس جنوبی

۱-۱

۰-۰

۱-۳

۱-۱

۰-۳

۱-۱

۰-۴

۰-۲

پیکان

سیاه جامگان

نفت تهران

سپاهان

استقلال خوزستان

پرسپولیس

صنعت نفت

گسترش


تیم هفته: استقلال تهران

تیم فوتبال استقلال تهران در ادامه روند رو به رشد خود، در یک دیدار دشوار به مصاف صنعت نفت آبادان رفته و در یک دیدار جالب که یادآور مصاف دو تیم در جام حذفی است، موفق به گلباران رقیب و ثبت یک کلین شیت دیگر شد. آبی ها تحت هدایت شفر بسیار با برنامه تر از قبل ظاهر می شوند و می توانند با ادامه این روند به کسب سهمیه آسیایی و قهرمانی در جام حذفی امیدوار باشند.


سرمربی هفته: فیروز کریمی

سرمربی کارکشته گسترش فولاد را می‌توان یکی از موفق ترین سرمربیان لیگ هفدهم دانست. او به خوبی در به انجام رساندن رسالتش که خروج گسترش فولاد از بحران بوده موفق عمل کرده است و تیم بحران زده لوکا بوناچیچ را بالانشین لیگ نموده است. گسترش این هفته نیز کار بزرگی انجام داده و موفق شد با به نمایش درآوردن یک بازی منطقی در ورزشگاه تختی جم، پارس جنوبی مدعی را شکست دهد.


بازیکن هفته: محسن کریمی

مهاجم ریزنقش و سرعتی آبی پوشان در نخستین حضور خود پس از دور ماندنش از لیست استقلال در نیم فصل نخست، به خوبی موفق به درخشش شده و با به ثمر رساندن ۳ گل، بازگشت باشکوهی را در ورزشگاه آزادی و در حضور هواداران استقلال تجربه کرد. محسن کریمی با فرار در عمق و ضربه بی نقص خود، گل اول دیدار را به ثمر رساند، سپس بر روی گل دوم و شوت وریا غفوری تاثیرگذاشت و با خوش شانسی نامش به عنوان گلزن معرفی شد و در نهایت با تیزچنگی و گرفتن توپ از مدافع رقیب در محوطه جریمه، هت تریکش را کامل کرد.


بازی هفته: تراکتورسازی-استقلال خوزستان

تیم های فوتبال تراکتورسازی تبریز و استقلال خوزستان تنها پس از چند روز از دیدار خود در جام حذفی، این بار در چارچوب لیگ برتر و در ورزشگاه یادگار امام به مصاف یکدیگر رفتند. یاران گل محمدی با نمایش برتر خود، موفق به گرفتن انتقام حذف از مسابقات جام حذفی شدند و با کمک نیرو های جدید و تازه به خدمت گرفته خود، زنگ خطری برای رقبا به صدا درآوردند.


پرگل ترین بازی های هفته: استقلال-صنعت نفت / سپیدرود-نفت تهران

در هفته هفدهم، دو دیدار استقلال-صنعت نفت آبادان و سپیدرود رشت- نفت تهران با در برداشتن چهارگل، پرگل ترین دیدار های هفته بودند. استقلال در یک دیدار مهیج و با یک نمایش مقتدرانه رقیب قدرتمندش را گلباران کرد و سپیدرود نیز در اولین تجربه مربی گری امیدرضا روانخواه، موفق به کسب سه امتیاز شیرین خانگی مقابل تیم نگون بخت نفت تهران شد.


ناکام هفته: پارس جنوبی جم

تیم فوتبال پارس جنوبی که چند هفته اخیر از سیمای یک مدعی عنوان قهرمانی خارج شده است، این هفته نیز نتوانست در خانه و در مقابل تیم نه چندان قدرتمند گسترش فولاد به برتری برسد تا رویای قهرمانی برای شاگردان تارتار بیش از پیش تاریک و مکدر شود. پارس حالا هشت امتیاز تا صدر فاصله دارد و با ادامه این جریان ممکن است سهمیه آسیایی را نیز از دست بدهد.


به جا مانده از هفته شانزدهم

⭐️پرسپولیس تحت هدایت برانکو ایوانکوویچ تاکنون مقابل فولاد خوزستان شکست نخورده است.

⭐️علیرضا بیرانوند موفق شد با ثبت رکورد طولانی ترین زمان گل نخوردن، رکورد آرمناک پطروسیان را بشکند.

⭐️پرسپولیس پس از چهار پیروزی متوالی سرانجام متوقف شد.

⭐️استقلال تهران با به ثمر رساندن چهارگل، بهترین پیروزی فصل خود را به دست آورد.

⭐️سید حسین حسینی پس از گلی که در شهرآورد دریافت کرد تا کنون دروازه خود را بسته نگاه داشته است.

⭐️محسن کریمی در نخستین حضور خود پس از بیرون ماندن از لیست استقلال موفق به هت تریک شد.

⭐️امید عالیشاه در نخستین دیدار خود پس از پایان یافتن محرومیت تراکتورسازی، گلزنی کرد.


جدول لیگ برتر تا پایان هفته شانزدهم


تیم منتخب هفته شانزدهم