3blog – مطالب وبلاگ

بهرام رضاییان: پول عامل موفقیت پارس جنوبی نیست؛ بازیکنان و کادر فنی انگیزه زیادی دارند

۳۱ مرداد ۱۳۹۶

طرفداری- تیم پارس جنوبی که به عنوان قهرمان لیگ دسته اول به لیگ برتر صعود کرد اکنون با ۱۰ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به پرسپولیس در رده دوم جدول قرار دارد.

این در شرایطی است که پارس جنوبی بدون هیاهو و جنجال‌های بی‌مورد فصل آماده‌سازی را پشت سر گذاشت و اکنون هم یکی از بهترین تیم‌های لیگ نامیده می‌شود.

خبرگزاری فارس با بهرام رضائیان مدیرعامل باشگاه پارس جنوبی که یکی از مدیران استخوان‌خرد‌کرده در ورزش است گفتگویی به شرح زیر انجام داد:

پارس جنوبی در رده دوم جدول هم‌امتیاز با پرسپولیس در لیگ برتر قرار گرفته است، دلیل این موفقیت را چه می‌دانید؟

ما تیم را زود بستیم، مهدی تارتار سرمربی تیم هم در سمتش ابقا شد و تمام مراحل آماده‌سازی را طی کردیم. اردوهای داخلی و خارجی، تمرین در ارتفاع و… را به خوبی انجام دادیم. کادر فنی و بازیکنان هم سراپا انگیزه هستند، پشتیبانی خوب از تیم هم باعث شد پارس جنوبی اکنون شرایط آرمانی داشته باشد، قطعاً این موفقیت اتفاقی نیست، آماده‌سازی تیم خیلی خوب انجام شده و تمرینات بدنسازی هم بسیار خوب بوده که شاهد چنین نتایجی هستیم.

شاید تنها فاکتوری که بتواند به تیم شما آسیب بزند، غرور بازیکنان است.

بحث غرور را همیشه به بازیکنان گوشزد می‌کنیم تا آنها در لیگ برتر مغرور نشوند. ما ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه هستیم. تیم‌هایی مثل ما که تازه به لیگ برتر صعود کرده‌اند در خطر غرور کاذب هستند، مهدی تارتار سرمربی تیم هم در جلسات فنی و تمرینات همیشه با بازیکنان صحبت می‌کند. اکنون می‌بینید که ما در سه بازی خود با اینکه از حریف خود عقب افتادیم اما درنهایت به پیروزی رسیدیم. 

برخی پول را عامل موفقیت تیم پارس جنوبی می‌دانند.

پول عامل موفقیت ما نیست، به جرأت می‌توانم بگویم اکنون در لیگ دسته اول برخی از تیم‌ها از پارس جنوبی بیشتر هزینه کردند. ما ساختار خودمان را در لیگ یک حفظ کرده‌ایم و بازیکنان لیگ یکمان را با اندکی افزایش دستمزد در تیم نگه داشتیم. شاکله تیم همان تیم فصل گذشته است و ۴-۳ بازیکن جدید هم گرفتیم. 

البته شما بازیکنی مثل نانگ و اومانیا را در اختیار دارید.

نانگ و اومانیا را با ۵۰۰ میلیون جذب کرده‌ایم و سعی کرده‌ایم تیم به‌دوراز حاشیه مسیر درستش را طی کند نانگ که الآن آقای گل لیگ دسته برتر است ۵۵۰ میلیون تومان مبلغ قراردادش است، ابایی از بیان این مبالغ نداریم. قرارداد اومانیا هم ۵۰۰ میلیون است. ساختار اصلی تیم از فصل گذشته را حفظ کرده‌ایم. بازیکنانی مثل تیموری، لطفی، امید سینک و… از لیگ یک در تیم ما حضور دارند. 

برخی مدیریت خوب ورزشی شما را هم از عوامل موفقیت تیم می‌دانند و درواقع سنگ زیرین آسیاب هستید.

این نظر لطف شماست. اما یک مجموعه برای موفقیت به تنهایی نمی‌تواند عمل کند. ضمن اینکه در جایگاه‌های مدیریتی که باید تصمیمات درستی می‌گرفتم، لطف خدا هم شاهد حالم شد، اما عامل اصلی موفقیت پارس جنوبی را انگیزه بازیکنان و کادر فنی می‌دانم. تمام اعضای باشگاه باهم هماهنگ هستند. 

شهر کوچک جم در لیگ برتر توانست میزبانی بگیرد، این درحالی است که خیلی‌ها می‌گفتند بازی‌های شما شاید به بوشهر منتقل شود.

ما مشکلات ساختاری زیادی در ورزشگاه تختی جم داشتیم که با تلاش شبانه‌روزی مسئولان و همدلی و همراهی آنها این مشکلات برطرف شد و اکنون به گواه همه دوستان ورزشگاه تختی جم یکی از بهترین ورزشگاه‌های لیگ برتر شده است.

برخی هم می‌گویند ممکن است پارس جنوبی به سرنوشت برق شیراز دچار شود، تیمی که یک نیم‌فصل صدرنشین لیگ برتر بود اما درنهایت به لیگ یک سقوط کرد.

ما تجربه برق شیراز و فجر سپاسی را چراغ راه خود قرار دادیم و از تجربه تلخ برق شیراز استفاده می‌کنیم تا به سرنوشت آنها دچار نشویم. 

قضیه شکایت شما از محمد طیبی به فیفا به کجا کشید؟

طبق قوانین فیفا هیچ کس نمی‌تواند از فعالیت و بازی بازیکنی جلوگیری کند، بااین‌حال وکیل ما پیگیر شکایت‌مان از این بازیکن است تا حق و حقوق تضییع‌شده باشگاه را از او پس بگیریم.