3blog – مطالب وبلاگ

اسپالتی: باید در همین تونل به راهمان ادامه بدهیم تا در ژوئن، نور را ببینیم

۹ آبان ۱۳۹۶

طرفداری- اینتر با اسپالتی به روند موفقیت آمیزش ادامه داد و موفق شد با نتیجه ۲-۱ در زمین هلاس ورونا به پیروزی برسد. افعی ها حالا از ۳۳ امتیاز ممکن ۲۹ امتیاز دشت کرده اند تا بهترین شروع تاریخشان در ۱۱ بازی ابتدایی لیگ را تجربه کنند. لوچانو اسپالتی، تیمش را شایسته پیروزی در این دیدار سخت توصیف کرد.

اسپالتی در کنفرانس مطبوعاتی پس از بازی مقابل هلاس ورونا به مدیاست پرمیوم، گفت:

به وضوح قابل مشاهده بود که ما از سبک و روش متفاوتی استفاده کردیم. مثل همیشه از بازیکنان خواستیم که توپ را در زمین به گردش در بیاورند و از دفاع بازیسازی کنند اما همیشه زمین هایی هستند که شما در آن در معرض خطر قرار می گیرید. این واقعیت که بازیکنان سعی خودشان را برای ارائه یک بازی خوب انجام دادند، رضایت بخش است؛ اینکه شما با ۶ بازیکن سعی می کنید خط هافبک حریف را تحت تاثیر قرار بدهید؛ بسیار خوب است و این چیزی است که ما در همه بازی ها به دنبالش هستیم.

تیم در همه ابعاد، بازی بسیار خوبی انجام داد؛ زمانیکه لازم بود، بازی را آرام کردیم چون وقتی مجبور نیستید، لزومی ندارد با سرعت بخشیدن به بازی، فضاها را خالی کنید؛ بدون شک شایسته پیروزی در این بازی بودیم.

شکستن رکورد امتیازات؟ مسیر جدیدی در تاریخ باشگاه ایجاد کردیم و حالا باید در امتداد آن حرکت کنیم. باید در همین تونل تا ژوئن ادامه بدهیم تا اینکه روشنایی را ببینیم. اگر این بازی را نمی بردیم و رم بازی به تعویق افتاده اش مقابل سمپدوریا را با پیروزی تمام می کرد؛ آن وقت خارج از رتبه های مجاز برای لیگ قهرمانان قرار می گرفتیم.

همه تیم ها در حال رقابت هستند؛ من به تیمی چون میلان فکر می کنم که به زودی بر می گردد یا لاتزیویی که به وضوح از کیفیت لازم برای باقی ماندن در بالای جدول، برخوردار است. همه چیز در عرض چند لحظه می تواند تغییر کند.

ناکامی ایکاردی در گلزنی؟ از نظر من او بسیار خوب کار کرد؛ مردم موفقیت او در یک بازی را بر اساس گل هایش ارزیابی می کنند اما وقتی وی عمق دفاع حریف را رها می کند و به عقب تر می آید تا با کل تیم کار کند؛ یک مزیت بزرگ برای ماست. او در همه بازی ها بسیار مهم است.